Húsvéti ünnepeink

HÚSVÉTI ÜNNEPEINK

Krisztus húsvéti misztériuma hitünk központja:
„a mi halálunkat halálával megtörte, és az életet feltámadásával újjászerzette” (1Tim 2,5)
Az Úr szenvedésének és feltámadásának húsvéti szent három napja Krisztus megváltói működésének legfontosabb eseményeit jeleníti meg számunkra: a nagycsütörtök esti utolsó vacsorai szentmisével kezdődik, majd nagypénteken Jézus szenvedésének s halálának ünneplésével folyatódik, és csúcspontja a nagyszombati húsvét éjszakai virrasztás, az Úr feltámadásának ünneplése.

Ebben az évben sajátos körülmények között, otthonainkban ünnepeljük ezeket a szent titkokat, egyrészt a média segítségével, másrészt a személyes, vagy a család közös imádságával. Ehhez szeretnénk segítséget nyújtani a plébánia közösségének:

Nagycsütörtökön:

Este 18 órakor közvetítést adunk a Szalézi templomból az utolsó vacsora szentmiséjéről. Lelki áldozásban részesülhetünk. Ezen az estén olvassuk el az újszövetségi szentírásból Jézus utolsó vacsorai beszédét, a János evangélium 13. 14. 15. 16. 17. fejezetét, amelyben Jézus nagy ajándékairól: a szolgáló szeretetről; az újparancsolatról; az egység ajándékáról szól.

Nagypénteken:

Jézus halálának órájában élő közvetítést adunk a Szentháromság templomból (Passió, kereszthódolat, lelki áldozás). Ezen a napon végezhetünk keresztutat és olvassuk el János evangéliumból Jézus szenvedéstörténetét.
(Jn 18,1 – 19,42)

Nagyszombaton:

Este 20 órakor, a sötétedés beállta után kezdődik a Szentháromság templomban a húsvéti vigília szertartása, amelyről élő közvetítés adunk a Gyarmati Televízióban.

A szentmise közvetítésinket nyomon követhetik a kedves hívek a plébánia youtube csatornáján, amelyet az alábbi linken érnek el:

A facebook oldalunkon:

Áldott ünnepet, sok kegyelmet kívánunk, a Feltámadott húsvéti örömét és békéjét családjaitokban!
Lélekben veletek vagyunk ezekben a szent napokban:
János atya és Zsolt atya.