Képviselő Testület

A Balassagyarmati Szentháromság Plébánia világi elnöke vagyok. 1998-óta töltöm be ezt a tisztséget, de már 1986-óta vagyok a közösség tagja. Feleségem a Szent Mónika imacsoport vezetője, két gyermekünk és két unokánk van. Jelenleg nyugdíjasként a Palóc Múzeumban dolgozom. Több Római Katolikus Egyházzal kapcsolatos kuratóriumnak, alapítványnak vagyok a tagja, illetve elnöke. Mint világi elnöknek pedig munkakörömhöz tartozik a Testületi Tagok munkájának koordinálása, és a plébánia híveinek képviselete.
A képviselő-testület 2007-ben Plébános atya vezetsésvel, érvényes szavazásunkkal megújult, és újabb tagok bevonásával kinevezést kapott 2008. Pünkösdjéig. 20-tagja van, és két bizottságra oszlik: Pasztorális (lelkipásztori) és Gazdasági Bizottságra. A Képviselő Testület feladata az egyházi előírásoknak megfelelően a Püspök atya útmutatása szerint a Plébános atya mint az egyházközség mindenkori döntéshozójának és felelős vezetőjének segítése és támogatása.
Terveink:
-A Szent Anna képet kuratórium alapításával restaurálni - ami jelenleg folyamatban van
-A plébánia tetőszerkezetét kicserélni és felújítani
-Az udvart és a kertet rendbetenni, kikövezni, megfelelő parkolókat kialakítani
-A Szent Anna búcsút megszervezni a hívek bevonásával, és az éves ünnepségeket, körmeneteket lebonyolítani
-A temetőben lévő papi sírhelyeket gondozni.

Közeledik templomunk építésének 250. évfordulója, melyet méltó ünnepségsorozat mellett, szerkesztőbizottság segítségével, kiadvánnyal is szeretnék emlékezetessé tenni. Távolabbi tervben szerepel az udvaron egyházi összejövetelek, előadások, közösségek találkozási helyének, nagyobb vendégcsoportok fogadására alkalmas közösségi ház építése.
Olyan testületté szeretnénk válni, mely egy a munkában, egy az imádságban. Példamutató életet élve, feladatunkat lelkiismeretesen és önzetlenül teljesítve Istent dicsérni, és a kedves híveket szolgálni.
Szeretnék Papjaink mellett úgy állni, mint az Apostolok Jézus mellett!

HORTY ISTVÁN
Világi elnök