Ifjúsági Közösség

Ti vagytok az Egyház és a világ reménysége.Ti vagytok az én reménységem is!”
/II. János Pál pápa 1978. október 22./

A balassagyarmati ifjúsági közösség minden évben résztvesz a nagymarosi ifjúsági találkozón és más ifjúsági rendezvényeken.
Minden szombaton az esti szentmise után a plébánia ifjúsági termében ifjúsági hittan van, amire minden fiatalt szeretettel várunk. Ebben a közösségben ilyenkor imádságos lelkülettel értelmezik a vasárnapi evangélium szentírási tanítását, és hogy mit mond a világnak az adott idézet.
Minden hónap egyik vasárnapján az esti szentmise gitáros énekek keretében történik.
Nagyböjti időszakban vállal az ifjúsági közösség keresztúti ájtatosság végzését.
Az Oltáriszentség tiszteletére taizé-imaórákat tart az ifjúság.
Minden fiatalt nagy szeretettel várunk, akik minél jobban meg szeretnék ismerni a krisztusi tanítást.

Arra is szükség van, hogy a fiatalok megismerjék az Egyházat és benne megtalálják Krisztust.”
/ II. János Pál pápa: Átlépni a remény küszöbén/